24 Mart 2012 Cumartesi

Uzun Veda - Andrea GilliesKİŞİLİĞİMİZ ELİMİZDEN ALINABİLİR Mİ?
YOKSA BİZ, ANILARIMIZIN TOPLAMINDAN FAZLASI MIYIZ?
RUH NE DEMEK?


Yazar ve üç çocuk annesi Andrea Gillies, Alzheimer'ın orta aşamalarındaki kayınvalidesi Nancy'ye bakmaya başlar. Kalabalıklaşan aile İskoçya'nın ücra bir köşesindeki büyük bir Viktoryen eve taşınır. Bu evde, Andrea'nın yeni bir roman yazma girişimleri başarısız olur. Bu arada, hastalığının seyri hızlanan Nancy mantıksal dünyadan ayrılmaya, bunamanın alternatif gerçekliğine doğru yol almaya başlar.Uzun Veda, bu ehlileştirilmemiş bölgede yazılmış bir roman... Andrea Gillies, bizim sıradan deyip geçtiğimiz şeylerin Nancy üzerindeki etkisinin kaydını tutuyor ve Alzheimer'ın insan üzerindeki etkilerine kendi zekice tespitlerini ekliyor. Bu dramın tam ortasında kalan ailenin İskoçya'dan Türkiye'ye uzanan öyküsü, hastalığı öğrenmekteki adımların aslında ne kadar zor ve ilginç olduğuna dair aydınlatıcı bir roman, bir gerçek hayat hikâyesi.

"Harika bir kitap! Dürüst, hüzünlü ve nazik… Zaman zaman öfkeli, çoğunlukla komik. Kitap bizi bunama diyarına götürüyor ve insan olmanın anlamını keşfettiriyor." DEBORAH MOGGACH

"Harika, korkutucu, her kelimesi ve her cümlesi kesinlikle güçlü… Elinizden bırakamayacaksınız." QUENTIN COOPER

"Olağanüstü." ALZHEIMER'S RESEARCH TRUST

"Son derece duygulu." DAILY MAIL

4 yorum:

 1. Okumadım ki ):
  Aklımda bulunacak bu kitap..

  Bu arada mimlendin..Belki ilgini çeker..

  http://ofelyakupakizi.blogspot.com/2012/03/cok-uzun-zamandr-mim-cevaplayamadm.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ofelya inan okunası bir kitap, öyle insanın zannettiği gibi iç yaralıyıcı, parçalıyıcı duygusallıkta değil.. Aksine, gülüyorum ben.. :)

   Mim için de ayrıca teşekkür ediyorum, sen de olmasan..!

   Sil
 2. kitabın içeriğinden etkilendim.. paylaşıma teşekkürler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim, hafızamızın hala çok güçlü olduğu şu yıllarda, bu tür rahatsızlıklardan haberdar olmak, ilerisi için şimdiden bir tedavi başlangıcı diyebilirim..

   Bu arada hoşgeldiniz..

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...